Четвер, 21.11.2024, 09:47

Леб'язька філія Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 195
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Безпечний Інтернет

ПЕДАГОГИ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ДОЛУЧИТИСЬ ДО ФЛЕШМОБУ "РАЗОМ ДЛЯ НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ!" І ВСТАНОВИТИ РЕКОРД УКРАЇНИ 2022

Педагоги мають можливість взяти участь у Всеукраїнському онлайн-флешмобі "Разом для найкращого Інтернету!", який відбудеться 8 лютого 2022 року.

Флешмоб проводитиметься до Дня безпечного Інтернету в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України.

У межах заходу, який відбудеться 8 лютого 2022 року з 14:00 до 15:00, буде реєструватися рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних класах Google for Education.

Під час заходу будуть презентовані можливості цифрових інструментів Google Workspace for Education та “Посібник із безпеки дітей в Інтернеті”. Також учасники виконають вправи у віртуальних кімнатах, отримають рекомендації щодо обережності та відповідальності під час роботи в Інтернеті, дізнаються, як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки, отримають підготовлений кейс для впровадження в освітній діяльності.

Для ефективної організації флешмобу необхідно до 4 лютого 2022 року ознайомити педагогічних працівників закладів освіти про заходи щодо підготовки та проведення реєстрації рекорду.

Підготовка закладів освіти здійснюється за такими етапами:

  • до 6 лютого – визначення кількості учасників і заповнення реєстраційної форми від закладу;
  • з 1 до 7 лютого – ознайомлення з алгоритмом участі, тестування пристроїв та програмних засобів учасників;
  • із 11:00 до 14:00 8 лютого – приєднання кожного учасника до відповідного Google Класу за посиланням-запрошенням зі сторінки з розподілом віртуальних кімнат;
  • із 14:00 до 15:00 – перегляд трансляції прямого ефіру й виконання разом з освітянами України чотирьох вправ;
  • о 15:00 – завантаження електронного посібника та цифрового бейджа учасника флешмобу.

Усі інструкції, матеріали, а також форму зворотного зв’язку в разі запитань чи уточнень опубліковано за посиланням. Для додаткових запитань чи уточнення деталей можна звернутися на електронну адресуsb@cfcbigideas.com.


Безпечний Інтернет

З розповсюдженим доступом до інтернету комунікації в режимі онлайн стають невід’ємною частиною життя, особливо серед підлітків. Інтернет відіграє важливу роль не тільки в процесі навчання, але й у спілкуванні молодих людей зі своїми однолітками.

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, У 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків відповіли, що не користувалися соціальними мережами жодної години в робочі дні. Серед хлопців про це зазначив кожен десятий опитаний, а серед дівчат – 3,3%.

Учнівська молодь досить активно користується соціальними мережами протягом робочих (навчальних) днів, але найбільша мережева активність (кількість годин користування) припадає на вихідні дні – суботу та неділю. Так, у період із понеділка по п’ятницю 48,6% підлітків проводить у соціальних мережах до 3-х годин на день, а 44,7% – 4-х та більше годин. У вихідні дні 39% респондентів користуються соціальними мережами до 3-х годин включно та 54,9% – від 4-х годин та більше. Така поведінка характерна для різних груп учнівської молоді. У всіх вікових групах дівчата виявилися більш активними користувачами всесвітньої мережі як у робочі, так і у вихідні дні.

День безпечного інтернету

Суспільство звернуло увагу на проблему безпечного інтернету, коли мережа стала не просто системою комунікації, а й каналом розповсюдження ворожого та шкідливого, а дуже часто жахливого контенту.

В Україні День безпечного Інтернету відзначається 9 лютого з 2009 року за підтримки “Майкрософт Україна”. Цього дня проводяться різноманітні конференції, круглі столи, “прямі лінії” за участю експертів, спрямовані на популяризацію механізмів безпечної роботи в мережі, обговорюються питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту, а також ведуться дискусії та діалоги з пошуку компромісу між ефективністю та безпечністю використання Інтернету з урахуванням української специфіки.

Як уберегти дітей онлайн

На платформі ДІЯ. Цифрова освіта для батьків маленьких українців створили серіал “Безпека дітей в інтернеті”, в якому вас навчать, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства. Цей курс для того, аби навчити батьків допомагати дітям використовувати інтернет та цифрові пристрої безпечно і з користю.