Джерело - Освіта.ua
В Україні завершується зовнішнє незалежне оцінювання. Наступного тижня основна сесія зовнішнього оцінювання завершиться тестуванням з фізики і хімії. Після цього розпочнеться процес оголошення перших результатів учасників тестування.
Опублікований рейтинг університетів «ТОП-200 Україна». Центр міжнародних проектів «Євроосвіта», в партнерстві з групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, презентував щорічний академічний рейтинг вишів «Топ-200 Україна 2018».
Затверджено освітню програму профільної середньої освіти. Міністерством освіти затверджено типову освітню програму профільної середньої освіти закладів освіти, що здійснюють підготовку молодших спеціалістів на основі базової середньої освіти.
УЦОЯО проводить опитування про систему ЗНО. У Центрі зазначають, що отримані дані допоможуть осмислити стан системи ЗНО, побачити перспективи її розвитку й потенціал Українського і регіональних центрів оцінювання якості освіти щодо реалізації цих перспектив.
Відкрились освітні центри для жителів Криму і Донбасу. В Україні розпочали роботу понад 70 освітніх центрів, через які жителі окупованих територій Криму та Донбасу зможуть вступати до українських вишів за спрощеною процедурою - без паспорта і українського атестата.
У Києві започатковують тестування директорів шкіл. Директори шкіл, з якими планується переукладання контрактів, мають пройти комп'ютерне тестування, метою якого є перевірка знання законодавства та принципів сучасного педагогічного менеджменту.
МОН впровадить єдиний іспит для випускників магістратури. Єдиний державний кваліфікаційний іспит для випускників магістратури деяких спеціальностей передбачатиместандартизований спосіб діагностики готовності випускника вишу до професійної діяльності.
Якщо ви знаєте мову, то маєте розуміти її на слух, - Гриневич. Міністр освіти, коментуючиситуацію з проведенням зовнішнього оцінювання з англійської мови, повідомила, що для підготовки частини тесту «Аудіювання» були запрошенні носії мови.
В Україні з‘явиться інститут освітнього омбудсмена. Уряд ухвалив рішення, згідно з яким 1 січня 2019 року в Україні має з‘явитись інститут освітнього омбудсмена, що захищатиме права здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників.
МОН надало роз'яснення щодо освітніх програм вишів. Заклади вищої освіти в межах ліцензованої спеціальності на відповідному рівні вищої освіти можуть розробити та реалізувати одну або декілька освітніх програм. Кількість програм виші можуть визначати самостійно.
У МОН анонсували початок роботи пришкільних таборів. У відомстві очікують, що влітку табори працюватимуть на базі щонайменше 60% шкіл. У 611 таборах працюватимуть мовні табори, де волонтери з 73 країн світу проведуть навчання дітей іноземним мовам.
Додаткову сесію з англійської мови пройдуть не всі охочі. В УЦОЯО спростувалиінформацію про можливість участі в додатковій сесії всіх охочих учасників. Участь у додатковій сесії можлива лише для тих, хто подав заяви на порушення процедури, не залишаючи свій пункт ЗНО.
На ЗНО у магістратуру зареєстровано 36 тисяч осіб. Складати тести цього року необхідновступникам на спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування» та «Міжнародні відносини».
МОН: процес зарахування до 1 класу удосконалять. У 2019 році відомство планує почати автоматизацію процесу жеребкування для зарахування дітей у 1 клас на вільні місця через запуск та пілотування електронних реєстрів. Жеребкування не скасовуватимуть.
Експертиза підручників виявила кричущі випадки дискримінації. У Міносвіти повідомляють, що більшість дітей не можуть знайти в українських підручниках ні віддзеркалення себе, ні віддзеркалення своїх рідних, ні тих особливих обставин, в яких вони живуть.
Аудіювання з англійської: лише 0,02% учасників не дали жодної відповіді. В УЦОЯО повідомили, що попередній аналіз вказує на те, що частина тесту з аудіювання має високі характеристики. Лише 0,02 % учасників отримали 0 балів, а максимальний результат отримали 1,4 % учасників.
|