Понеділок, 29.04.2024, 16:02

Леб'язька філія Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Календар
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 193
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Просмотров: 391 | Добавил: vatanen2016 | Дата: 23.09.2018 | Комментарии (0)

Методичний супровід проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»

На виконання ст. 3 Закону України «Про освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», листа служби у справах дітей обласної державної адміністрації від 22.08.2018 № 01-42/2390 «Щодо проведення заходів в межах Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок», наказу по відділу освіти, молоді та спорту Зачепилівської селищної ради від 10.09.2018 №  171 «Про     організацію      проведення Всеукраїнського профілактичного заходу  «Урок», з метою соціального захисту дітей, запобігання їх бездоглядності й безпритульності, профілактики правопорушень і злочинності, протягом вересня – жовтня, в закладах загальної середньої освіти селищної ради буде проведено ряд  цільових рейдів. Основою задачею,  яка стоїть перед педагогічними колективами, є перевірка умов утримання та виховання дітей у  сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, а також виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням, притягнення батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності.

         Кожний заклад освіти має сам визначити систему превентивного виховання, яка спрямована на формування відповідного виховного простору з потужним виховним впливом на особистість, що сприятиме формуванню її ціннісних орієнтацій та духовних пріоритетів. У першу чергу, виховний простір має бути позбавлений недружнього інформаційного впливу на дитяче та підліткове середовище.

         Виходячи із вищезазначеного, велика відповідальність лежить на класному керівникові. Рекомендуємо на батьківських зборах провести профілактично-роз’яснювальну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків, попередити про правову відповідальність, згідно чинного законодавства, наголосити про обов’язкове відвідування уроків, що ухилення батьків або осіб, що їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх осіб, згідно зі ст.184 Кодексу України про адміністративні порушення, тягне за собою відповідне покарання. На батьківські збори запрошувати працівників служби у справах дітей, інспекторів поліції.

         Педагогам слід особливу увагу привернути дітям шкільного віку, які переміщені із тимчасово окупованих територій або районів проведення антитерористичної операції, залучати їх до участі у різноманітних навчально-виховних програмах, проектах, шкільній, позашкільній та позаурочній громадській діяльності, гуртках, факультативах, творчих колективах, спортивних секціях.

 

         Радимо провести розширені засідання шкільної ради профілактики правопорушень за участю представників батьківської громадськості, учнівського самоврядування, державних і громадських організацій, на яких розглянути питання: про хід Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»; про охоплення освітою дітей шкільного віку; про зайнятість у позаурочний час учнів, що потребують особливого педагогічного контролю та дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах; про профілактичну роботу з учнями, які постійно запізнюються на уроки, не відвідують занять без поважних причин; про підсумки проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок; про звіти керівників шкільних гуртків щодо роботи з учнями девіантної поведінки та учнів, що опинилися в складних життєвих умовах.

         Захід «Урок»  продовжуватиметься протягом вересня – жовтня поточного року, а всі заходи щодо охоплення всіх дітей навчанням, як цього вимагає чинне законодавство, триватимуть протягом усього навчального року.

         Слід наголосити, увесь комплекс превентивних заходів повинен здійснюватися систематично з урахуванням вікових, індивідуально-психологічних особливостей учнів, у взаємозв’язку «вчителі – батьки – діти – соціальне середовище».   

Джерело http://zachosvitaotg.at.ua/

Просмотров: 301 | Добавил: vatanen2016 | Дата: 23.09.2018 | Комментарии (0)

Джерело - Освіта.ua

Оголошений відбір експертів шкільних підручників. Навчально-методичний центр з питань якості освіти МОН оголосив про початок пошуку експертів шкільних підручників. Передбачається, що діяльність експертів здійснюватиметься в он-лайн режимі та буде оплачуваною.

МОН розробило новий Порядок поділу класів на групиПоділ класів на групи здійснюватиметься за умови, якщо гранично допустиме навантаження на учнів не перевищуватиме загальну кількість годин, передбачених навчальними планами для таких класів та груп.

Учасниками експерименту «Е-підручник» стали 50 шкіл. Участь в експерименті «Електронний підручник для загальної середньої школи», що розпочався 31 серпня, візьмуть близько 4 500 школярів з 50 українських шкіл, які представлятимуть усі регіони країни.

МОН затверджено нові форми шкільної звітності. Освітнім відомством встановлені форма звітності № ЗНЗ-1, що поширюватиметься на всі денні школи та форма звітності № 76-РВК для управлінь освіти, а також містить інструкції щодо їх заповнення.

Уряд затвердив Концепцію дуальної освіти. У МОН розраховують, що впровадження дуальної освіти допоможе подолати проблему зношеності обладнання у закладах освіти та надасть змогу роботодавцям включитись у процес підготовки, а не перенавчати випускників.

Кабмін визначивяк підтвердити місце проживання першачків. Уряд визначив 11 видів документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території.

жовтня стартує конкурс з обрання членів НАЗЯВО. Комісія з відбору членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти оголосила конкурс щодо обрання членів агентства, що триватиме до 31 жовтня. До складу Національного агентства мають увійти 23 члени.

У НУШ не вивчатимуть християнську етику. Концепція Нової української школи не міститьобов’язкових рекомендацій щодо вивчення першокласниками предмета «Християнська етика».

МОН розробляє порядок реагування на випадки булінгу. Відомство розпочало розроблення плану заходів, спрямованих на протидію булінгу та порядку реагування на випадки цькування в школах. З цією метою створена робоча група з розроблення відповідних проектів документів.

Розпочалась реєстрація на конкурс «Учитель року – 2019». Цього навчального року конкурс проводитиметься у номінаціях «Географія», «Захист Вітчизни», «Французька мова», «Вчитель інклюзивного класу» та «Основи здоров’я». Реєстрація учасників триває до 15 жовтня.

У МОН розробили закон Про професійну освіту. Проект закону визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування системи професійної освіти в Україні. Документ, зокрема, передбачає чотири кваліфікації, що можуть отримувати здобувачі професійної освіти.

МОН впроваджує механізм «гроші ходять за вчителем»У 2019 році Міністерство освіти планує впровадити механізм «гроші ходять за вчителем», коли вчитель матиме можливість самостійно обрати місце підвищення кваліфікації, а держава має оплатити її.

Просмотров: 318 | Добавил: vatanen2016 | Дата: 23.09.2018 | Комментарии (0)