Понеділок, 20.05.2024, 18:10

Леб'язька філія Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Найкращий день календаря ?
Всього відповідей: 147
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


« 1 2 ... 159 160 161 162 163 164 165 »

Всемирный день борьбы с туберкулезом отмечается ежегодно 24 марта. Именно в этот день в 1882 году немецкий микробиолог Роберт Кох объявил об открытии микробактерии (возбудителя) туберкулеза. Это стало первым шагом на пути диагностирования и лечения опасного заболевания.

В Украине эпидемия туберкулеза регистрируется с 1995 года. И она постоянно прогрессирует, становится неукротимой и угрожающей медико-социальной проблемой, вышла за рамки медицинской проблемы на государственный уровень. В настоящее время туберкулез в Украине является самой распространенной инфекционной болезнью, занимая первое место в структуре смертности людей от инфекционной патологии, сообщает главный специалист эпидемиологического отдела главного управления госсанэпидслужбы в Днепропетровской области М. В. Северин.

По данным Всемирной организации здравоохранения Украина занимает второе место среди стран Европейского региона среди заболеваемости туберкулезом.

Ежегодно в Днепропетровской области регистрируется около 3 тысяч случаев заболевших туберкулезом, около 1.000 больных страдают заразными формами болезни.

В течение 2015 году на Днепропетровщине зарегистрировано 2.330 случаев туберкулеза органов дыхания (наиболее распространенной формы заболевания) против 2.341 случаев в 2014 году.

К сожалению, имеем устойчивый рост заболеваемости туберкулезом среди детей. В 2015 году зарегистрировано 112 случаев заболеваемости туберкулезом органов дыхания среди детей против 89 случаев в 2014 году.

Следует отметить, что наибольшую группу риска заболевания туберкулезом составляют работники лечебных учреждений и больные хроническими заболеваниями (больные сахарным диабетом, хроническими заболеваниями легких, больные с иммунодефицитом и др.).

Точка зрения, что туберкулезом болеют только малообеспеченные, ошибочно. Риску заражения подвергаются все слои населения, независимо от социального статуса.

Несмотря на все достижения современной медицины, практически единственным способом борьбы с туберкулезом являются профилактические мероприятия, поскольку значительно проще предупредить заболевание, чем лечить его.

Методом ранней диагностики инфицированности туберкулезной палочкой является туберкулинодиагностика (проба Манту). Этот метод не несет никакой угрозы для ребенка заразиться и заболеть туберкулезом, так как при туберкулинодиагностике оказывается чувствительность организма ребенка к микобактерии туберкулеза. Повышенная чувствительность к туберкулину указывает на инфицированность туберкулезной палочкой и почти всегда требует проведения химиопрофилактики для предупреждения в дальнейшем возникновения у ребенка туберкулеза.

Весомым методом выявления туберкулеза легких у взрослых и подростков остается профилактическая флюорография, которая позволяет выявить туберкулез на ранних стадиях, когда больной человек еще ничего не чувствует. Ведь именно на этой стадии заболевания возможно излечение без возникновения осложнений и в более короткий срок. Если же туберкулез выявляется тогда, когда у больного появляются жалобы, то, как правило, это уже запущена форма туберкулеза, которая требует длительного стационарного лечения и значительных затрат средств.

Стоит знать основные клинические признаки, указывающие на туберкулез:

* Кашель продолжительностью более 2 недель.

* Повышенная температура тела более 7 дней.
... Читати далі »

Просмотров: 412 | Добавил: vatanen2016 | Дата: 01.04.2016 | Комментарии (0)

Міжнародний день птахів
Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року. В тому році 1 квітня була підписана Міжнародна конвенція по охороні птахів, до якої Радянський Союз приєднався у 1927 році.
За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішують шпаківні, синичники, гоголятники та інші „пташині будиночки”.

Щорічно 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів (International Bird Day), що проходить у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». У 1906 році була підписана Міжнародна конвенція охорони птахів, з того часом 1 квітня ця не лише свято підписання конвенції, але й Міжнародний день птахів. Вчені ще на початку ХХ століття говорили про зникнення багатьох видів пернатих. За статистичними даними список пернатих щороку стрімко зменшується. На сьогоднішній день зникло понад 160 видів пернатих. Ще 50% птахів знаходиться під загрозою зникнення. Тому Міжнародний день птахів був оголошений з метою звернення уваги суспільства на охорону пернатих. Ця проблема є актуальною у всіх країнах світу, і звичайно ж на Україні.

Підготовка до свята в Україні починається з приходом весни. За звичаєм в очікуванні птахів на вулицях розвішують шпаківні. Для українців повернення птахів символізує прихід весни, а з нею - і тепла. У цей день за традицією випікають «жайворонків» з тіста і співають святкові пісні. Програма «Людина і біосфера» проводить всілякі заходи для захисту пернатих. Якщо до середини ХХ століття птахів було під загрозою через полювання на них, то на сьогоднішній день вони зникають від впливу людини на навколишнє середовище. Наприкінці вересня Міжнародна організація захисту диких птахів проводить Дні спостереження за птахами з метою залучення суспільства до проблеми зникнення пернатих.

В даний час до Червоної книги України занесено понад 33 видів птахів, ще 195 видів налічується в заповідниках.

Джерело - https://www.dilovamova.com/

Просмотров: 598 | Добавил: vatanen2016 | Дата: 01.04.2016 | Комментарии (0)

Риніт у школярів

Риніт - запальний процес у слизовій носової порожнини, що протікає зі зниженням її функції.

У носовій порожнині відбувається «фільтрація», зволоження, а також зігрівання повітря. Тут знаходиться особливий епітелій - миготливий, який сприяє просуванню слизу і частинок пилу в зворотному напрямку; слиз містить захисні сполуки проти вірусів і бактерій. Існує носової цикл - чергування ступеня кровонаповнення слизової половини носа. Не помічаючи, людина дихає однією ніздрею краще, а інший - трохи гірше, а потім навпаки. Цей феномен необхідний для відновлення слизової.

При запаленні функція слизової знижена в різному ступені. Причин для цього безліч: інфекція, алергія, гормональні порушення, травми, побічні ефекти ліків, вдихання подразнюючих частинок.

Протікає риніт, спричинений інфекційними причинами, стадійно:

• При попаданні та впровадженні інфекційних частинок наростає відчуття печіння, лоскоту і сухості;
• Потім слизова набрякає, з'являється водянистий секрет, при цьому створюється відчуття закладеності носа;
• Імунну відповідь теж дає про себе знати - виділення з носа змінюються гнійними, набувають жовтувато-зелений колір;
• Стихання запального процесу, поліпшення дихальної функції носа.

Лікування риніту.

Завдяки жартів про те, що нежить без лікування закінчиться через 7 днів, склалася думка про марність терапії риніту. Однак не варто забувати, що у дітей нежить може перейти в запалення вуха (отит) або запалення навколоносових пазух (синусит), а також викликати внутрішньочерепні ускладнення (менінгіт, абсцес мозку).

Лікування риніту повинно відповідати стадії: а саме: спочатку застосовують антисептичні розчини (наприклад, протаргол) та імуномодулятори (назальні краплі з інтерфероном, лізоцимом і т.д.), а також обліпихову або персикове масло, сік алое. При наявності гнійних виділень - місцеві антибіотики (биопарокс, ізофра), судинозвужувальні краплі (ксилометазолин, галазолін) і системні антибіотики (амоксиклав, цефазолін). На додаток усього, необхідно тепле рясне пиття, гарячі ножні ванни, вдихання парів часнику.

Джерело - http://vashaibolit.com.ua/16-rint-u-shkolyarv.html

Просмотров: 385 | Добавил: vatanen2016 | Дата: 21.03.2016 | Комментарии (0)

Звіт

 про проведення тижня математики, фізики та інформатики

ЗАВАНТАЖИТИ

Просмотров: 793 | Добавил: vatanen2016 | Дата: 15.03.2016 | Комментарии (0)