Діалог «ПРОФЕСІЇ МОЇХ БАТЬКІВ»
Мета: поглибити уявлення учнів про різноманітність професій, про важливість і значення кожної з них; розвивати допитливість,творчу фантазію,
винахідливість; виховувати повагу до людей праці, працелюбність.
Обладнання: ілюстрований матеріал«Різноманітний світ професій»; малюнки із зображенням різних предметів.
ХІД ЗАХОДУ
— Відомо, що дитячій допитливості немає меж. Тож розпочати мандрівку до країни Професій потрібно з анкетування учнів «Моя майбутня професія».
Анкета
1. Ким мрієш стати?
2. Чим подобається тобі ця професія?
3. Кого з людей даного фаху знаєш і хочеш наслідувати?
4. Де і ким працюють ваші мами? тата?
5. Чи знаєте ви, хто вони за професією?
6. Хто з вас був на роботі у своїх батьків?
7. У чому важливість їхньої праці для нашої держави?
8. Хто б хотів обрати професію своїх батьків? Чому? Що для цього потрібно?
Учитель. Сьогодні ми дізнаємось про цікавий світ професій, про важливість і значення кожної з них, навчимося поважати людей праці. А допоможе нам у цьому гра-зустріч. Я буду журналістом,а ви — представниками різних професій.
Журналіст. На урок до нас завітають делегації кухарів, хліборобів, лісників.
1-й учень
Шофер не любить довго спати,
Із сонцем він встає.
І до машини поспішає —
Важливі справи є.
2-й учень
Ще всі навколо сплять,
Та пекар встати встиг .
Аби духмяним калачем
Ти смакувати зміг.
З - й уч ен ь
Літак веде пілот,
Школярів учитель вчить,
Космонавт в ракеті мчить,
Кожний знає своє діло,
Робить чесно його, вміло.
Дидактична гра «Чия це праця?» Учитель демонструє малюнки, на яких зображено різноманітні предмети, і запитує:
— Розкажіть, хто працював,щоб зробити зображений предмет?
— Як називається професія людини, яка це виготовила?
— Чий це інструмент?
Журналіст. Чи думав ти коли-небудь над тим, скільки людей працює, щоб ти був нагодований, одягнутий, взутий, щоб дома у тебе було світло вечорами і тепло в холодну погоду, щоб у твоїй шкільній сум
...
Читати далі »